Armutlu Tatil Köyüne Nasıl Gidilir?

0
596
views

Balıkesir şehrinde en çok uğranan, yerli ve yabancı turistlerin tatil yapmaktan en çok hoşlandığı alanlardan birisi şüphesiz Armutlu plajları ve bölgesidir. Birbirinden eşsiz plajlarıyla, tarihi ve kültürel alanlarıyla ve özellikle de berrak ve dingin sulara sahip denizleri ile dikkat çeken Armutlu, ulaşımı da oldukça kolay olan bir adrestir. Armutlu, Marmara ve Ege bölgelerini birleştiren ve bu konumda en çok tercih edilen mekânlardan biri olmaya hızla devam ediyor. Gelişen deniz ve tatil kasabaları ile de tüm yerli ve yabancı turistleri bünyesine çekmeye gelişerek devam ediyor. Armutlu tatil köyüne gitmek için ister kendi aracınızı kullanabilir ister otobüs firmalarından birini tercih edebilir isterseniz de hava ya da deniz yolunu tercih edebilirsiniz.

Armutlu Tatil Köyüne Her Açıdan Ulaşım Mevcuttur

Armutlu tatil köyüne kara yolundan gitmek istediğinizde kendi aracınızı ya da herhangi bir otobüs firmasını tercih edebilirsiniz. Eğer kara yolu kullanmak istemiyorsanız, İstanbul üzerinden deniz seferlerini tercih ederek deniz otobüsleri ile de yolculuk yapabilir ve ulaşım sağlayabilirsiniz. Direkt olarak hava yolunu kullanmak istediğinizde ise, yine bulunduğunuz bölgedeki bir havalimanından Armutlu köyüne en yakın merkez havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım açısından hiçbir problem yaşamadan gidebileceğiniz bir tatil köyüdür. Merkeze yakın bir yere yolculuk yaptığınızda ise, Armutlu tatil köyüne ulaşmak için minik kooperatif otobüslerini ya da minibüslerini kullanabilirsiniz. Otobüs ve minibüsler ile uğraşmak istemediğinizde ise taksi kiralayabilirsiniz.

Armutlu Tatil Köyü Yalova’nın Gözde Mekânlarından Birisidir

Yalova ilçesinin gözde mekânlarından biri olmaya devam eden Armutlu yıllardır bu konumunu ve özelliklerini kaybetmeden, aksine geliştirmeye devam ederek ilerliyor. Eğer Armutlu tatil köyüne gitmek için tamamen kendi aracınızı tercihen kullanacaksanız, ulaşımınız çok daha kolay olacaktır. Yalova merkeze ulaştıktan sonra sağ tarafta kalan Armutlu için hep sağ tarafta yer alan yolları tercih etmeniz gerekiyor. Sağ tarafa geçince Marmara kıyısını düz bir şekilde takip etmeniz gerekiyor. Bu yolu düz bir şekilde takip ettikten sonra Armutlu tatil köyüne ulaşmış olacaksınız. Bu yolculuk ortalama bir hızla gittiğiniz takdirde yaklaşık olarak 1 saat 15 dakikalık bir zaman dilimine tekabül ediyor.

Armutlu Köyüne Otobüs Seferleri Sıklaşıyor

Yalova merkeze kadar geldikten sonra kendi aracınız yerine farklı bir ulaşım ağı tercih ediyorsanız, sık sık düzenlenmekte olan otobüs seferleri mevcuttur. Farklı firmalara ait bu otobüsleri kullanarak çok daha kısa sürede Armutlu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Üstelik bu otobüslerin kısa süreli mesafeler ile dolmuş mantığını kullanarak Armutlu’ya doğru yola çıkar ve varır. Ulaşım açısından hiçbir problem yaşamadan erişim sağlayacağınız Armutlu tatil köyünde sizleri oldukça sıcak oldukça temiz ve oldukça heyecanlı bir tatil süreci bekliyor olacaktır. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarın.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here