Ceket Modelleri

0
588
views

Ceket, bayların kullandığı bir kıyafet olmakla birlikte bayanlara uygun modelleri de vardır. Bay ceket modelleri esasında spor ve klasik olmak üzere iki çeşittir. Günlük hayatta, iş hayatında ve özel gecelerde ceket giyilmektedir. Ceket baylarda daha karizmatik bir hava oluşturmaktadır. Modeller ve kumaşlar giyilecek mekana ve duruma göre seçilir. Günlük hayatta spor ceketler ideal iken iş ve toplantılar için klasik modeller tercih edilmelidir.

İki veya Dört Düğmeli Ceketler

Son zamanlarda iki düğmeli ceketler moda. Değişen moda ve tasarımlarla dört hatta 6 düğmeli ceket modelleri vardır. Arkadan tek yırtmaç veya iki yırtmaçlı olan ceketlerde tek yırtmaçlı olanlar biraz daha fit kesimdir. Kenardan iki yırtmaçlar ise biraz daha rahat kalıptır. Vücut yapısına güvenen baylar fit kesimleri, rahatlık isteyenler ise rahat kalıpları tercih eder.

Renklerine Göre Ceket Modelleri

Pantolon ile aynı veya zıt renklerde tercih edilen ceket modelleri asil bir görüntü oluşturmaktadır. Siyah, lacivert ve kahverengi klasik modellerde en fazla tercih edilen renklerdir. Spor ceketlerde ise krem, bej ve beyaz sıklıkla kullanılır. Yaka olarak ceketler; hakim yaka ve kruvaze olarak tasarlanır. Bazı ceketlerin üzerinde çeşitli aksesuar ve detaylara yer verilerek farklı bir hava oluşturulur. Farklı ve şıklığınızı tamamlayacak bir ceket modeli seçmek isterseniz sitemizden modelleri inceleyebilirsiniz. Bu ceketler sizin için özel olarak tasarlanmış modellerdir.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here