Dubai Vize İstiyor Mu?

0
706
views

Dubai yeşil ve diplomatik pasaportlar haricinde vize istemektedir. Diğer ülkelere göre başvuru sürecinde onay almak daha kolay. Dubai vize istiyor mu? Ülkenin yedi büyük emirliğinden biri olan Dubai Türkiye’den de vize talep etmektedir. Fakat gerekli evrakları temin ettiğiniz durumda Dubai’ye gitmek kolay olmaktadır. Hava yolları aracılığı ile yani Türk Hava Yolları, Fly Dubai, Pegasus, Etihad Hava Yolları ve Air Arabia gibi şirketler vize işlemlerinize yardım edebilmektedir. Dubai vize başvurusunu şahsen veya online olarak yapmanız gerekmektedir.

Yapılan vize başvurusu 2 haftalık zaman içerisinde olumlu ya da olumsuz neticelenmektedir. Bazı durumlarda konsolosluk sizi çağırabilir mülakata tabi tutabilmektedir. Dubai vize ücreti 30 gün için 808 TL, 90 günlük çoklu girişli vize için 2161 TL istemektedir. Ancak bu fiyatlar sabit kalmayıp belli dönemlerde değişiklik gösterebilmektedir.

Dubai Turistik Vize İşlemleri

Her çeşit pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının turistik amaçlı yapacakları seyahat için Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılmış olan vize anlaşmasına göre bu kişilere vize uygulaması yapılmamaktadır. Fakat bu durum 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde seyahat edebilmeleri için geçerli sayılmaktadır. Dubai vize istiyor mu? Dubai turistik gezi, eğlence ve tatil amaçlı gitmek isteyen bordo pasaportlu vatandaşlar için kısa süreli ve uzun süreli Dubai turistik vize uygulaması bulunmaktadır.

Dubai turistik vize başvurusunda bulunan vatandaşlar vizenin onaylandığı tarihten itibaren 58 gün içerisinde giriş yapabilmektedir. Kısa süreli turistik vize ile giriş yapan vatandaşlar Dubai’ de toplam 30 konaklama hakkına sahiptir. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşların seyahatlerini 28 günün sonunda tamamlanmasını istemektedir. Uzun süreli Dubai turistik vize için ise vatandaşlara 90 gün konaklama hakkı sunmaktadır. Seyahati uzatma işlemi yapabilmek için vizenin süresi sona ermeden 7 gün önce konsolosluğa bildirmeleri gerekmektedir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai vizesi alabilmek için online başvuru yapmanız gerekmektedir. Dubai vize istiyor mu? Dubai turistik e-vizesi için gerekli olan evrakları renkli olarak taratıp Dubai Birleşik Arap Emirlikleri e-vize sistemine göndererek vize başvurusunda buluna bilinmektedir. Renkli olarak çıkarılmış nüfus cüzdanı fotokopisi, renkli olarak çıkarılmış pasaport fotokopisi, vize işlemleri için ödenen banka kâğıdı gerekmektedir.

Ancak eski ve deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular konsolosluk tarafından işleme alınsa da sınır kapısından geri çevrilebilme gibi riski bulunmaktadır. Bu sebeple pasaportunuzu yenileyerek yurtdışına çıkmanız uygun olacaktır.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here