En Ucuz Tatil Nerede Yapılır?

0
528
views

Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber insanların aklında tatil planları bulunmaktadır. Bu noktada, herkesin tatil için yüksek bir bütçe ayıramayacağını düşünürsek ucuza tatil yapma yollarının merak edildiğini söyleyebiliriz. Bu yazıda, Türkiye’de ve dünyada nerede ucuza tatil yapabileceğinizi öğrenme şansı elde edebilirsiniz.

Ucuza Tatil Yapmanın Yolları

Aslına bakıldığında en pahalı tatil yerinde bile ucuza tatil yapma şansını yakalayabilirsiniz. Bu noktada, planlı ve mantıklı davranmanız gereklidir. Ucuza tatil yapmak için tatil planınızı olabildiğince erken yapmalısınız. Minimum üç ay öncesinden rezervasyon işlemleri yaptığınız takdirde tatilinizi çok ucuza getirebilirsiniz. Uygun olduğunuz takdirde altı ay öncesinden rezervasyon yaptırarak yaz tatilinizi en az %40 indirimli olarak yapabilirsiniz.

Ucuza tatil yapmanın yolları arasında ulaşım planının ayrı bir öneme sahip olduğunu vurgulamalıyız. Tatile gideceğiniz yeri belirlemelisiniz. Ardından, buraya nasıl ulaşacağınızı planlamalısınız. Bu noktada, ucuza uçak bileti bulmaya gayret etmelisiniz. Erken rezervasyon kadar önemli olan bir diğer husus ucuz uçak biletidir. Bunun yanı sıra, tatil sırasında nerede kalacağınızı önceden belirlemelisiniz. Otel, pansiyon, yarım veya tam pansiyon gibi seçenekler arasından size en uygun olanını belirledikten sonra önden kapora ödemelisiniz. Bu sayede, yer bulamama veya odanızın başkaları tarafından kapılması gibi sorunlarla karşılaşmamış olursunuz.

Türkiye’de Ucuza Tatil Yapılabilecek Yerler

Türkiye’de ucuza tatil yapabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Gelin hep birlikte bu alternatifleri değerlendirelim!

  1. Olimpos – Antalya: Türkiye’deki en ekonomik tatil seçeneklerinin başında gelmektedir. Oda kahvaltı ve yarım pansiyon özellikli konaklama tesisleri bulunmaktadır. Ağaç evler ve yeşillikler arasında harika bir tatil yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Olimpos’ta trekking ve kaya tırmanışı gibi aktivitelere katılabilirsiniz.
  2. Erdek – Balıkesir: Gönen, Bandırma, Manyas ve Biga’ya oldukça yakındır. Türkiye’nin ilk tatil yeri olması ve geçmişten bu yana birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olmasından mütevellit ayrı bir öneme sahiptir. Ulaşım imkanlarının çeşitli olması ve konaklama şartlarının diğer tatil beldelerine kıyasla ucuz olmasından dolayı beğeni toplamaktadır.
  3. Sığacık – İzmir: Çeşme ve Alaçatı gibi hem kalabalık hem de fahiş fiyatların söz konusu olduğu tatil yerlerinden sıkılanlar için ideal bir alternatiftir. İzmir’e hayran olan ve ucuz tatil yapmak isteyenlere Sığacık ve Seferihisar’ı tavsiye edebiliriz. Tatil kalitesi bakımından Çeşme ve Alaçatı’dan hiçbir farkı olmamakla beraber fiyatlar bakımından en ucuzunu sunan yerlerdir.
  4. Bartın: Ucuza tatil yapma konusunda tercihim Karadeniz kıyıları diyenler için en uygun yer; hiç şüphesiz Bartın’dır. Bartın; eşsiz güzellikteki kumsalı ve mutlaka görülmesi gereken tarihi ve doğal güzellikleriyle beğeni toplamaktadır.

Ucuza Tatil Yapılabilecek Ülkeler

Tatilinizi yurt dışında yapmak istiyor ancak bütçeniz buna müsait olmadığından dolayı kaygılanıyorsanız ucuza tatil yapabileceğiniz yerleri araştırmalısınız. Ukrayna; hem ucuz olması hem de pasaportsuz gidilmesi sayesinde size harika bir tatil deneyimi yaşatacaktır.

Arnavutluk; vize istemeyen, harika doğal güzelliklere sahip ve oldukça ucuz bir ülkedir. Bunun yanı sıra, Bulgaristan; birçok tarihi ve doğal güzelliğin bulunduğu komşu ülkemizdir. Son olarak, Sırbistan, Makedonya, Gürcistan gibi yakın ülkeleri gezebilirsiniz. Daha farklı bir seçenek adına Pakistan’ı da tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here