İstanbul’a Yakın Ucuz Tatil Yerleri ve Fiyatları

0
538
views

Hafta sonu tatilini dolu dolu geçirmek isteyen kişilerin tercihi İstanbul’a yakın tatil yerleri oluyor. İstanbul’a yakın çok sayıda tatil yeri olduğundan dolayı İstanbullular bu konuda epey şanslıdır. İşte kısa bir tatil planı oluşturmak için mutlaka incelemeniz gereken tatil yerleri:

Kandıra

Kocaeli il sınırlarının içinde yer alan Kandıra, İstanbulluların tatil için gözdelerinden biri olarak biliniyor. Özellikle doğa sporları yapmak için oldukça elverişli olan bu bölge tatilcilerin ücretsiz olarak kamp yapma imkanına erişmesine neden olur. Aynı zamanda temiz plajıyla da denize girmek için en ideal yerlerden biri olarak tanımlanıyor. Tatilciler burada çok sayıda ucuz işletme bulabilirken, tatili ekonomik şekilde sona erdirme şansı yakalayabilirler.

İğneada

Tarihi ve doğal güzellikleriyle tanınan İğneada sessiz sakin bir tatil planı kuranların incelediği seçeneklerden biridir. Misafirlere görsel bir şölen sunan bu adres bütçe dostu bir tatil planı oluşturmak isteyenlerin gündeme aldığı adreslerden biri haline geldi. Tarihi gezilerden hoşlananlarında listeye alması gereken İğneada, İstanbul’a yakın tatil yapılacak yerler arasında en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. İğneada’da görmeniz gereken çok sayıda yer bulunur. İğneada feneri, Dupnisa mağarası bunlar arasında öncelik yapılması gerekenler arasındadır. Özellikle Haziran ve Eylül ayları bölgenin en güzel olduğu zamanlar olarak bilinir. Bölgede aynı zamanda doğa sporlarının her türlüsüyle ilgilenebilir, su sporlarını da yapma imkanı yakalayabilirsiniz. İğneada’da otel fiyatları tesise ve imkanlarına bağlı olarak kişi başı 80 liradan başlayarak, 500 liraya kadar artış gösterir.

Şarköy

Tekirdağ’a bağlı Şarköy İstanbullu tatilcilerin uğrak noktalarından biri olma özelliği taşıyor. Doğal güzellikleriyle tanınan Şarköy, yamaç paraşütü, sörf gibi çeşitli sporları da her daim yapma imkanı verir. Şarköy’e yakın konumlarda bulunan yerleşim yerleri ise tarihi gezilere meraklı olanların mutlaka ziyaret etmesi gereken noktalar arasındadır. Şarköy’de uygun fiyatlar üzerinden konaklayabileceğiniz çok sayıda tesis bulunuyor. En güzel manzaraya sahip olanlar ise denizin dibinde olan tesislerdir. Şarköy’de otel fiyatları kişi başı 100 liradan başlarken, tesise bağlı olarak 300 liraya kadar artış gösteriyor.

Erikli

Edirne ilinin Keşan ilçesine bağlı olan Erikli, İstanbul’a yakın tatil yeri arayanların incelemesi gereken seçeneklerden biridir. Doğa harikası olan bu köy berrak denizi ve temiz havasıyla iyi bir tatil planı oluşturmaya imkan sağlar. Trakya’nın Bodrum’u olarak tanımlanan bu bölge ülkenin en geniş plajlarından birine sahiptir. Kolay ulaşılabilir olması nedeniyle yazlıkçıların sıklıkla tercih ettiği bölgelerden biri olarak tanınır. Yaz aylarında oldukça renkli olan bu bölgede çeşitli deniz sporlarının yapılmaya elverişli olması bölgeye olan ilginin daha fazla artmasına neden oluyor. Aynı zamanda ucuz tatil imkanı sunan bu adreste yeme, içme gibi mekanların sayış da fazladır. Konaklama imkanı konusunda da beğenilen bu adres kalabalık ailelerin bile hesaplı bir tatil yapmasına neden oluyor. Erikli’de otel fiyatları kişi başı 100 liradan başlarken, tesisin imkanlarına bağlı olarak kişi başı 450 liraya kadar artış gösterebiliyor. Özellikle bu bölgelere erken rezervasyon yaptıran kişilerin tatil yerlerinde daha uygun fiyatlar üzerinden konaklama şansı elde edebileceğini belirtmek gerekir.

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here