İstanbul’da Termal Keyfi Yaşamaya Nedersiniz?

0
624
views

Ülkemizde belki de insanların en çok yorulduğu yer İstanbul’dur. İş yoğunluğunun yanı sıra bitmek bilmeyen trafik ve her yerden çok daha pahalı olan yaşam şartları ile İstanbul yaşayanlarını çok daha fazla yormaktadır. Bu yoğunluk ve yorgunluklardan uzaklaşmak isteyen pek çok İstanbullu hafta sonları ve buldukları her tatil fırsatında uzaklaşmaya çalışmaktadır. Peki, İstanbul’un göbeğinde tüm stresinizi atıp rahatlamak için termal otellerin olduğunu biliyor muydunuz? İş çıkışlarında bile uğraya bileceğiniz kadar çok ve yakınlıkta olan bu fırsatı kesinlikle değerlendirmelisiniz. Her fırsatta İstanbul’dan kaçmak yerine İstanbul’un size ayak uydurmasını sağlamanız çok daha kolay olacaktır. Bırakın bu kalabalık şehrin güzellikleri ayaklarınıza serisin ve sizde doyasıya keyfini çıkarın.

Termal oteller ziyaretçilerini hem rahatlatırlar hem de şifa kaynağı olurlar. Doğal sıcak suların pek çok hastalığa ve yorgunluğa iyi geldiği bilinmektedir. Bu nedenle İstanbul gibi büyük bir şehirde termal keyfini sonuna kadar yaşamanız harika olacaktır. Tüm yaşantınızı geride bırakmadan birkaç saatte olsa termal otellerde rahatlamanın keyfini çıkarmalısınız.

İstanbul Sınırlarında Tercih Edebileceğiniz Termal Oteller

İstanbul’dan hiç çıkmadan termal otellerde rahatlama şansınız olduğunu sakın göz ardı etmeyiniz. Tuzla, Pendik, Ataşehir, Topkapı, taksim, Kalamış ve havaalanlarına yakın alanlarda pek çok termal otel seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu otellerde genel olarak Türk hamamı, sauna,sıpa, masaj, buhar odaları gibi seçenekleriniz bulunmaktadır. 

Yurt içinden veya yurt dışından gelecek olan misafirler bu otellerde oldukça rahat edeceklerdir. Belirtilen alanlarda hizmet veren otellerin çoğu yıldızlı otellerdir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz mekânlardır. İsterseniz kalacağınız isterseniz de sadece termal havuzlardan faydalanabileceğiniz bu harika otelleri hem de İstanbul’un göbeğinde kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Her bütçeye hitap eden termal oteller sayesinde dinlenirken şifa bulacaksınız. Her termal suyun sağladığı faydalar farklı olduğu için kendinize en uygun oteli tercih etme şansınızda bulunmaktadır. Hayatın koşturmacasından çalacağınız küçük saatleri bile bu otellerde unutulmaz zamanlara dönüştürme şansınızı sonuna kadar kullanmalısınız.

Uzaklarda Aramayın

İstanbul’da bu kadar çok şansınız bulunurken başka illere gitmenize hiç gerek kalmadan dilediğiniz tatili yapma şansınızı asla geri çevirmeyiniz. Ulaşım rahatlığını ve gidenlerin memnun yorumlarını gördüğünüz zaman çevre illere termal tatil için hiç gerek duymayacaksınız. İstanbul’dan en sık kaçılan Yalova ve Bursa’da bulunan termal otelleri unutturacak kadar güzel ve iddialı olan bu otellerden çıkmak istemeyeceksiniz. 

Termal otellerde pek çok seçeneği kendiniz belirleyebilirsiniz. Oda ücretine dahil olmasını istediğiniz şeyleri ekleyebilir veya çıkarabilirisiniz. Hatta bazı hayvan dostu otellere evcil hayvanlarınızı da götürme şansınız bulunmaktadır. İstanbul’da altın tepside sunulan bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here