İzmir’de Yaşamak Çok Güzel

0
576
views

İzmir ülkemizde ve dünya üzerinde yaşanacak olan en güzel şehirlerdendir. Yıl boyu düşmeyen sıcaklıkları, akın akın gelen turistleri, denizi, kumu, güneşi ile hem gelen turistleri hem de yerli halkını oldukça mutlu eden bir şehirdir. 

Elbette kış aylarında sakin olan İzmir yaz aylarının gelmesi ile dolup taşmaya başlamaktadır. Bu kalabalık bazen sıkıcı boyutlara ulaştığında İzmir’den kaçmak için farklı seçenekleri bulabilirisiniz. Oldukça farklı tatil seçenekleri ile İzmir çıkışlı turları tercih ederek unutulmaz güzellikte günler yaşayabilirisiniz. İzmir gibi bir cennetten yine ülkemizin başka bir cennet köşesine veya yurt dışına çıkarak tatilinizi oldukça güzel değerlendirerek yılın yorgunluğunu kolayca atabilirisiniz.

İzmir Çıkışlı Turlar Nelerdir?

İzmir’in kalabalığından ve sıcağından kaçmak isteyenler için harika bir Karadeniz turu ve Gürcistan Batum seyahati çok iyi b ir seçenek olarak tatilcilere sunulmaktadır. İzmir çıkışlı turlar uçakla yapılabildiği gibi otobüs seyahatleri de söz konusu olabilmektedir. İzmir’den Karadeniz turuna katıldığınızda yeşiline, tarihine yemeklerine ayrı ayrı hayran kalacaksınız. 

İzmir’den hareketli yine Karadeniz turu ve Abant olarak düzenlenmektedir. Abant, Safranbolu, sapanca, Amasra tüm güzelliği ile sizleri bekliyor olacak. Otobüs ile çıkacağınız ve güzellikleri ile ün yapmış alanlarda verilecek molalar ve düzenlenecek etkinlikler ile bu tur hiç bitmesin isteyeceksiniz.

İsterseniz de yurtdışı turları ile farklı yerleri keşfetmenizi mümkündür. Pek çok tur şirketi İzmir’den Balkan turları düzenlemektedir. Bu turlarda Selanik, Saraybosna, Üsküp, Kosova,  gibi tarihimiz içinde oldukça önemli yerleri ziyaret edebilirsiniz. 

Ayrıca İtalya, Midilli, Likya, Avrupa, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Yunanistan gibi yurt dışı seçeneklerinin yanı sıra ülkemizin doğusuna Van’a, Antep’e, Urfa’ya, İstanbul’a Eskişehir’e, Adalara, Kapadokya’ya, Edirne’ye, Pamukkale’ye pek çok güzel şehre geziler düzenlenmektedir. İsterseniz sıklıkla düzenlenen kültür turlarını da tercih edebilirsiniz. 

Firmaların düzenlemiş olduğu bu turlara genellikle tüm ücretlendirmeler dâhil edilmektedir. Farklı yerlerde düzenlenecek etkinlikler, tadılacak yemeklerin pek çoğu biletleriniz ve konaklamanız bu ücretlendirmelere eklenmektedir. 

Gezmek İçin Bahane Çok

Biraz bütçe ayırdıktan sonra yurt içi ve yurt dışı gezilerine katılıp unutulmaz anılar biriktirmek için beklemenize hiç gerek yok. Turları düzenleyen pek çok firma da erken rezervasyon indirimleri ve taksitlendirme gibi seçeneklerin olduğunu söyleyebiliriz.  Rüya gibi günler geçirip yıl boyu biriktirdiğiniz yorgunluktan hemen kurtulacaksınız. Tercihleriniz ile uygun fiyata tatil seçeneğini birleştirdiğiniz zaman çok keyif alacaksınız. 

Firmaların düzenlemiş oldukları bu turlar arasında günü birlik, birkaç günlük ve haftalık olarak farklı alternatifleriniz bulunmaktadır. hem zamanınıza hem bütçenize uygun olan bir tur seçeneğini mutlaka bulacaksınız. 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here