İzmir’e Yakın Tatil Yerleri

0
797
views

İzmir ege’nin cennet köşelerinden biridir. Yaz sezonunda yerli yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Denizi, kumu ve güneşi ile eşsiz bir tatil imkânı sunan ilçede bazen aşırı kalabalık gözlemlenmektedir. Bu nedenle bazı tatilciler İzmir’e yakın tatil yerleri için arayış içerisine girmektedir.

İzmir havasından uzaklaşmadan tatil yapmak isteyenler genellikle çok fazla yoğun olmayan ilçeleri veya kasabaları tercih edebilirler. Çünkü İzmir’de bulunan ilçelerin pek çoğu hem merkeze yakın hem de plajları olan özel, temiz ve oldukça etkileyici güzelliktedir.

Unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak için tercihlerinizi ilçelerden yana kullandığınız zaman aldığınız hizmetlerden ve ilçelerin size sunmuş olduğu farklı atmosferlerden kesinlikler memnun kalacaksınız.

İzmir’e Yakın ve En Çok Gidilen Tatil Yerleri

İzmir’e yakın olarak tercih edebileceğiniz tatil mekânları ise Sığacık, Karaburun, Seferihisar, Özdere, Gümüldür gibi biraz daha sakin tatil yapmak isteyenlerin adresleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Şirince, Selçuk, Pamucak ve Efes ise tatilini tarihi geziler ile de taçlandırmak isteyenlerin tercihleri arasında yer almaktadır. Elbette tüm sakin bir köy hayatını ve eşsiz güzellikteki Ege denizi de bu tatile eşlik etmektedir.

Biraz daha sosyal bir tatil planlayan ve gece hayatı da mutlaka olmalı diyenlerdenseniz Çeşme, Alaçatı, Foça, Urla’yı tercih edebilirisiniz.

Ayrıca eskiden İzmir’e bağlı olan Kuşadası da alternatifleriniz arasında mutlaka yer almalıdır. İzmir’e 1,5 saat kadar uzaklıkta olan Kuşadası özellikle gece hayatı, denizi ve altın kumlu plajları ile hayranlık uyandırmaktadır.

Sakin Bir Tatil İçin İzmir’e Yakın Yerler

Aklınızda güneş, kum ve deniz var ama sakin bir tatil hayaliniz de var ise İzmir’e yakın tatil yerleri arasından dilediğiniz özellikte pek çok alternatif ilçe veya köy bulabilmektesiniz. Özdere, Sığacık, Seferihisar, Gümüldür, Dikili, Şakran, Ürkmez ve Karaburun tam da aradığınız gibi mekânlardır. Çok büyük oteller yerine genlikle butik otel ve motellerde tatilinizi yapabilmektesiniz. Bu tatil mekanlarına ulaşmak için havayolu ile İzmir’e gelerek buradan transfer firmaları ile tatil için seçtiğiniz yerlere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Rezervasyon yaptırarak bu tatile çıkarsanız güzel bir tatil sizi bekliyor olacaktır.

Eğlencesiz Tatil Olmaz

Eğer eğlence hayatı olmadan tatil olmaz diyenlerdenseniz İzmir’e yakın tatil yerleri olarak Çeşme, Alaçatı, Urla. Foça ilk tercihiniz olmalıdır. Çünkü buralarda gündüz plajların keyfini çıkaran yerli ve yabancı turistler akşamları ise sabahlara kadar bitmek bilmeyen eğlenceleri ile çok sayıda gece kulübü ve barı rahatlıkla farklı alternatifler ile bulabilmektedir.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here