Maldivler Tatil Fiyatları

0
750
views

Maldivler; cennetin yeryüzündeki tasviri olarak bilinen bir ülkedir. 1200 adadan oluşan, Hint Okyanusu’nun tam kalbinde bulunan bu eşsiz güzellikteki yerde tatil yapmak herkesin hayalidir. Maldivler’de suyun üstü ayrı, altı ise apayrı bir güzelliğe sahiptir. Maldivler; Hint Okyanusu’nun ortasında ve en yakın ülke Sri Lanka’ya 750 kilometre uzaklıkta bulunan bir ada ülkesidir. Türkiye’den Maldivler’e gitmek istiyorsanız sekiz saatlik bir uçak yolculuğu yapmanız gerekmektedir. Maldivler ile Türkiye arasında iki saatlik bir saat farkı bulunmaktadır. Maldivler’e gitmeyi düşünüyorsanız uçak biletinizi daha önceden almanız gerekir. Bu sayede, uygun bir fiyatlı bir yolculuk yapma şansı elde edersiniz.

Maldivler içerisinde de uçuşlar yoluyla farklı yerlere gitme şansı elde edebilirsiniz. Tatil güzergahınızı istediğiniz takdirde siz ayarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, otelinizin veya tur firmanızın da ayarlaması mümkün olabilir. Maldivler; Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında bulunmaktadır. Bu ülkeye girerken göçmenlik belgelerini doldurmanız sayesinde otuz gün boyunca bu ülkede kalmanız mümkün olmaktadır.

Maldivler Tatili Pahalı Olur Mu?

Maldivler’e gitmek isteyen herkesin aklında Maldivler tatil fiyatları nasıl sorusu bulunmaktadır. Ancak, bu soruya net bir cevap vermenin mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Bunun sebebi, otel fiyatlarının oldukça geniş bir fiyat aralığına sahip olmasıdır. Bir başka deyişle, geceliği 50 bin TL’den başlayan ancak yine geceliği 100 TL’ye kadar düşen oteller bulunmaktadır. Bu bağlamda, otel rezervasyonu yaptırırken bütçenize uygun olanları araştırmalısınız.

Maldivler’e geldikten sonra bütçenizi en iyi şekilde planlamalısınız. Başkent Male’ye geldikten sonra otelinize gitmek için uçak veya sürat teknesini tercih edebilirsiniz. Otelinizin ne kadar uzakta olduğuna ve bütçenize göre ulaşım imkanlarınız şekillenecektir. Bu noktada, otel rezervasyonu yaptırırken ara uçuşları sormanız gerekmektedir. Aksi takdirde, ara uçuşlar için bile 200-300 dolar ödeyebilirsiniz.

Buna ek olarak, yeme içme konusu ayrı önem taşımaktadır. Maldivler’de birçok otelin her şey dahil olarak çalıştığını söyleyebiliriz. Bu otellerde üç öğün yemek yiyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, bazı otellerde yalnızca oda kahvaltı hizmeti bulunmaktadır. Bu tür otellerin fiyatının daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, bahsettiğimiz otellerde yemek fiyatları yüksektir. Ortalama bir yemek için 20-30 dolar istenmektedir. Ayrıca, alkol fiyatları da bir hayli pahalıdır.

Maldivler’de yapılacak birçok aktivite bulunmaktadır. Gün batımı turu, paraşüt, jet ski, büyük balık avı turu, kano gezisi, tüplü dalış gibi aktivitelerin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ancak, bu aktivitelerin hepsi için çok yüksek fiyatlar talep edilmektedir. Minimum 50 dolar istendiğini belirtmek gerekir.

Maldivler’de Uygun Fiyatlarla Nasıl Tatil Yapılır?

Maldivler’de tatil yapmak isteyenlerin birtakım hususlara dikkat etmesi şarttır. Her şeyden önce, telefon hattı olarak Dhiragu firmasının hattı tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra, bagajlarını emanet bölümüne bırakmak isteyenler; bavulun büyüklüğüne göre ücret öderler.

Maldivler; oldukça pahalı bir ülkedir. Bu yüzden, konaklanacak olan adalarda her şey birbirinden pahalı olacaktır. Bu noktada, daha az para harcamak isteyenlerin havalimanı çıkışından veya başkent Male’den alışveriş yapması tavsiye edilmektedir. Ayrıca, gerekmediği müddetçe teknelerle herhangi bir yere gidilmemelidir.

Sonuç olarak, Maldivler tatil fiyatları; zannedildiği kadar yüksek değildir. Önceden araştırarak uygun fiyatlara tatil yapmak mümkündür.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here