Muğla’da Nerede Tatil Yapılır?

0
458
views

Tatil yapmak herkesin en doğal haklarından birisidir. Tüm kış boyunca çalışıp sonrasında ise yaz ayları boyunca dinlenmek, deniz, kum, güneş ve kültürel, tarihsel yerlerin tadını çıkarmak herkesin hakkıdır. Sizler de tüm sezon boyunca çalıştıktan sonra hem denizin tadını çıkarabileceğiniz hem de kültürel etkinliklere katılıp, doğa harikası yerleri görüp, tarihi bilgiler edinmek istiyorsanız, Türkiye’nin gözde adreslerinden biri olan Muğla’da tatil yapabilirsiniz. Muğla, Akdeniz ve Ege civarlarında en gözde ve en sevilen tatil cennetlerinden biri olarak yüzyıllardan beri varlığını sürdürmeye devam ediyor. Antik Karya Bölgesi olarak bilinen bu bölge üzerinde milattan önce 3400’lü yıllarda kurulmuş olan bir tatil kasabasıdır. Muğla’da gezilip görülmesi gereken ve tam anlamıyla yaz tatili yapılabilecek alanlar oldukça fazla ve güzeldir.

Muğla En Kalabalık Şehirlerden Birisidir

Hem yerli hem de yabancı turistlerin akın ettiği ve her yaz tatil mekânlarının tıklım tıklım dolup taştığı Muğla, ülkenin en kalabalık şehirleri arasında yer almaya devam ediyor. Muğla’da ilk olarak tatil yapılabilecek alanlardan biri Ekincik Koyudur. Tertemiz suyu, berrak denizi ve sahil şeritleri ile dikkat çeken Ekincik Koyu, eşsiz manzaralara ve harika bir doğa yapısına sahiptir. Suya baktığınız anda temiz ve berrak görüntüsü sayesinde yüzmek için can atmaya başlayabilirsiniz. Bu koyda lüks bir tatilden ziyade, karavan ve çadır tatilleri uygundur. Koyda çadırınızı kurabilir ya da karavan kiralayarak doğayla iç içe bir tatil süreci geçirebilirsiniz.

Muğla’nın Meşhur Bitez Plajı

Oldukça dingin, asla dalga olmayan denizi ile dikkat çeken Bitez plajı, Muğla şehrinin en çok tercih edilen plajlarından birisidir. Tam anlamıyla deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak isteyenler için Bitez plajı eşsiz bir tatil imkânı sunuyor. Plaj yerine daha sevimli ve suların çok daha sığ olduğu bir alanda tatil yapmak isteyenler için de Hisarönü Koyu tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Hisarönü Koyu, masmavi suyu ile dipleri görünen bir deniz keyfini sizlere sunuyor. Bu koyda en çok sevilen özelliklerden birisi de denize yayılan çam kokularıdır. Sahil şeridi tamamen çam ağaçları ile kaplıdır. Çam ağaçlarının gölgesine konuşlanabilir ve tüm gün sıkılmadan burada vakit geçirebilirsiniz.

Palamutbükü Plajı İle Eşsiz Bir Tatil Deneyimi

Muğla’nın en çok dikkat çeken tatil yerlerinden bir diğeri ise şüphesiz Palamutbükü plajıdır. Bu plaj hem yerli turistler tarafından hem de yabancı turistler tarafından sık sık tercih edilmeye hızla devam ediyor. Suyunun dibinin tamamen kumla kaplı olması, yüzme keyfini doruklarda yaşamanıza olanak sunuyor. Konaklama ücretleri de oldukça uygun fiyatlar dâhilinde sunulmakta olan Palamutbükü plajına uğramadan geçmeyin. İster gece konaklama tarifelerinden yararlanabilir ister günü birlik bir tatil yapabilirsiniz. Muğla’da mutlaka uğranması gereken alanlardan bir tanesidir.

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here