Tatil bütçesi

0
697
views

Sıcak yaz günlerine artık sayılı günler kaldı. Kış aylarının başlamasıyla birlikte istisnasız herkes yaza tatiline hazır hissediyor. Hatta tatil için gün sayılmaya başlanıyor. Ancak bütçeler için aynı durumdan söz etmek güç. Tatil bütçesihazırlığı genellikle son günlere bırakılıyor. Bu da imgede planlanan bütçe ile reelde elde edilen bütçe ile örtüşmesini engelliyor. Bu durum tatilcilerin konforlarından ya da tatil yapacakları gün sayısından ödün vermelerine neden oluyor.

Oysa basit birkaç değişiklik yaparak çok daha düşük rakamları içeren bir bütçe ile çok daha kaliteli ve konforlu bir tatil yapabilirsiniz. Ancak bazı hazırlıkları çok önceden tamamlamanız gerekiyor. Öncelikle yapılması gereken erken rezervasyon indirimlerini kaçırmamak olacaktır. Genellikle tatile itmeden bir hafta hatta birkaç gün önce rotanın belirlenmesi, konaklama mekanları için yer ayırtma işleminin de son anlara bırakılmasını beraberinde getiriyor. Oysa bu kararı erkenden vermek sizin için çok daha avantajlı olacaktır. Çünkü tatil beldelerinde konaklayabileceğiniz oteller, pansiyonlar ve günlük olarak kiralanabilen evlerin tamamında erken rezervasyon halinde belirli bir miktarda indirim yapılıyor. Tatil planlarını son ünlere bırakanlar ise bu indirim kampanyalarına mazhar olamıyor.

Bu nedenle öncelikle rotanızı erkenden belirlemeli ve rezervasyonunuzu gerçekleştirmelisiniz. Tatil için ayrılan bütçeyi minimuma indirmenin bir başka yolu da alışverişi yaşadığınız kentte yapmak olacak. Tatil beldelerinde güneş yağından mayolara kadar tatil için gerekli tüm malzeme ve kıyafetlerin çok daha pahalı olduğu aşikar. Bu nedenle alışverişinizi tatiliniz başlamadan hazır yapmanız sizin için daha ekonomik olacaktır.

Son olarak bavulunuzu eksiksiz hazırlamanız da harcamalarınızın azalmasını beraberinde getirebilir. Evde unutulduğu için tatile gidilen beldede tekrar satın alınan fotoğraf makineleri, cep telefonu şarj aletleri gibi malzemelerin bütçeniz için ekstra bir külfet olduğunu unutmayın. Bu nedenle bavulunuzu titizlikle kontrol etmenizde fayda var.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here