Ucuza Tatil Yapılabilecek Ülkeler

0
859
views
Saranda's port at ionian sea. Albania.

Ucuza Tatil Yapılabilecek Ülkeler

Türkiye’de tatil fırsatlarını değerlendirmek istemeyen ve daha farklı bir tatil için yurtdışını tercih eden kişilere yönelik ucuza tatil yapılabilecek ülkeler ön plana çıkıyor. Bu sayede Türkiye’deki imkanlara göre çok daha uygun fiyatlarla tatil yapmak dahi mümkün durumda. Bu açıdan sizler de hem farklı bir ülke deneyimi yaşamak hem de ekonomik bir tatil yapmak, ucuza tatil yapabilecek ülkeler listesinden seçim yapabilirsiniz.

Ucuza Tatil Yapılabilecek Ülkeler Neler?

Ukrayna

Ukrayna özellikle son yıllarda Türkiye’den çok daha fazla turist almaya başladı. Özellikle pasaportun gerekmemesi bu konuda en önemli etkenler arasında bulunuyor. Türkiye’de uygulanmaya başlanan yeni kimlik kartlarına sahip olan kişilerin, bu kimlik kartları ile gidebileceği Ukrayna’da üstelik çok farklı etkinlikler yapabiliyor.

Başkent Kiev olmak üzere ucuz tatil konusunda çok farklı seçeneklerin bulunduğu ülke farklı yemek kültürü ve coğrafya ile tanışma imkanı sağlıyor.

Arnavutluk

Ukrayna’nın dışında ucuz olması sebebiyle tercih edilen bir diğer ülke ise Arnavutluk. Kültür açısından Türkiye ile benzerlik gösteren ülke, bu açıdan tatil döneminde kişilerin kendisini yabancı hissetmediği bir yer olması sebebiyle tercih edilebilir.

Bulgaristan

Türkiye’ye yakın olması sebebiyle tercih edilen Bulgaristan, aynı zamanda oldukça ekonomik. Bu bakımdan Bulgaristan’a daha yakından tanımak, tarihi ve kültürel yerlerini öğrenmek ve aynı zamanda keyifli bir tatil yapmak için Bulgaristan’ı değerlendirebilirsiniz.

Sırbistan

Sırbistan’ın bu listede yer almasının en önemli nedenlerinden biri diğeri ise vizenin gerekmemesi. Üstelik hem gece yaşamıyla hem de turizm fırsatlarıyla işleri kolaylaştıran Sırbistan, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Makedonya

Daha fazla tarihi bir yer görmek isteyen kişiler için alternatif olan Makedonya, küçük şehirler arasında kapsamlı bir tur imkanı yaratıyor. Böylece ülkede gezilip görülmesi gereken her yeri de kolay bir şekilde görme imkanı elde edilebilir.

Gürcistan

Kimlik kartı ile gidilebilen ve pasaportun gerekmediği Gürcistan, Türkiye’den gelen turistlere karşı da son derece nazik ve kibar durumda. Üstelik Türk Lirası’nın değerli olduğu ülkelerden bir tanesi olması sebebiyle çok uygun fiyatlarla konaklama ve tatil yapmak mümkün.

Tayland

Daha farklı bir kültür ile tanışmak isteyen kişiler için ise Tayland ön plana çıkıyor. Uzak doğu için en iyi seçeneklerden bir tanesi olan Tayland, üstelik vize zorunluluğunun olmaması sayesinde de pasaport sahibi kişilerin kolay bir şekilde ulaşım sağlamasını mümkün kılıyor. Gece hayatı ile farklı bir kültüre sahip olan Tayland aynı zamanda kültürü ile çok farklı alışveriş ve tatil seçenekleri sunuyor.

Bu yerler dışında Hindistan, Sri Lanka, Nepal, Filipinler gibi yerler de yine en ucuza tatil yapabilecek ülkeler arasında bulunuyor.

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here