Ünlüler Bodrum’da Nerede Tatil Yapıyor?

0
1030
views

Türkiye’nin en gözde tatil cennetleri arasında yer alan Bodrum, her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaya devam ediyor. Özellikle de hem yerli hem de yabancı ünlülerin en sevdiği ve en çok uğradığı, günlerce ve gecelerde doyasıya tatil yaptıkları mekânların neredeyse hepsi Bodrum’da yer alıyor. Yerli ve yabancı turistlerin ve ünlülerin en çok uğradığı adreslerden biri olan Bodrum’da tatil yapılacak mekân sayısı da oldukça fazladır. Ege’nin incisi, cennet mekânı, gözde mekânı gibi pek çok farklı isimle ve sıfatla anılmakta olan Bodrum’a gelen ünlülerin ilk durağı Torba koyudur. Torba koyu, Bodrum merkezine yaklaşık olarak 6 kilometrelik uzakta yer alan bir koydur. Havzası kapalı olduğundan, en sert rüzgârlar eserken dahi denizinde dalgası olmaz.

Bodrum’da Akyarlar Adası Güzelliğiyle Hayran Bırakıyor

Ünlülerin, yerli ve yabancı turistlerin Bodrum’da uğradıkları bir diğer alan ise Akyarlar adasıdır. Bu ada, Yunanistan sınırları içerisinde yer alan Kos Adası ile karşı karşıya konuşlanmış durumdadır. Bodrum’un en sevilen köşelerinden biri olan bu adada en çok sevilen tatil aktivitesi ise sörf yapmaktır. Açık havzaya ve düz bir alana sahip olan Akyarlar adasında esen rüzgâr günün her saati kendini en güzel şekilde hissettiriyor. Bu rüzgâr da sörf tutkunları için tercihlerden birisi haline geliyor. Bu adanın yanı sıra bir de Yalıkavak alanı dikkat çekiyor. Daha çok lüks bir tatil alanı gibi görünen Yalıkavak bünyesinde balıkçı teknelerini görebilir ve balık tutma keyfini doruklarda yaşayabilirsiniz.

Yalıkavak’da Eşsiz Lezzete Sahip Deniz Ürünleri Sizlerle

Ünlülerin, yerli ve yabancı turistlerin en sevdiği alanlardan birisi olan Bodrum Yalıkavak, deniz ürünleri ile ünlü hale gelmiştir. Tüm deniz ürünlerinin sınırsız bir şekilde çıkarıldığı bu alanda balıkçı restoranları bir hayli yoğundur. Eşsiz balık ve diğer tüm deniz ürünlerinin tadına bakmak ve tatilin keyfini bu açıdan çıkarmak için harika bir alandır. Tatilin olmazsa olmazlarından biri de sevdiklerinize hediyelik ürünler almaktır. Gümüşük koyu, bu açıdan sizlere büyük fırsatlar sunan bir alandır. Masmavi sularına sıfır şekilde yer alan plajlarda leziz restoranlar ve hediyelik ürün mağazalarını tatil köyüne özel tasarımları ile bulabilirsiniz.

Gündoğan’a Uğramadan Tatilinizi Bitirmeyin

Bodrum merkeze yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer almakta olan Gündoğan, ünlülerin en sevdiği ve en çok uğradığı adreslerden birisidir. Bodrum ile eşleşen Gündoğan, bir sahil kasabası görünüme sahiptir. Burada balıkçıların barınakları, birbirinden renkli, hoş kokulu meyve bahçeleri, el sanatlarının yapıldığı mekânlar, el işçiliği ürünlerin satıldığı Bodruma özgü mağazalar ve yine Bodruma özgü evler ile dolu bir adrestir. Burada konaklamak da, denize girmek de, alışveriş yapmak da oldukça keyiflidir. Bu güzel mekânlara uğramadan Bodrum tatilinizi yarıda kesmeyin.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here