Yunan Adalarına Gezi

  0
  508
  views

  Yunan adaları eşsiz güzellikte olmaları nedeni ile genel olarak merak edilmektedir. Ülkemizden özellikle yaz aylarında bu adalara ünlü tatil beldelerimizden turlar düzenlenmektedir. Yunan adaları gezi yorumları incelendiği zaman bu adalara olan ilgi biraz daha artmaktadır. Çünkü her giden mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri yorumunu yapmaktadır.

  Yunanistan Türk vatandaşlarına maalesef bu geziler için vize uygulaması yapmaktadır. Bu nedenle tur şirketlerini tercih ederek bu işlemleri kolay yoldan halletmeniz mümkündür. Yunanistan gezisini cazip kılan en önemli etkenler ise ucuz ve yakın olmasıdır. Aylar öncesinden uğraşmak yerine kısa sürede karar verip bu adalara gidilebilinmektedir.

  Eğer yeşil pasaport sahibi iseniz Schengen vizesinden faydalanarak ekstra işlem yaptırmanıza gerek kalamamaktadır. Ancak normal pasaport sahibi iseniz maalesef vize uygulamasına tabisiniz. Yunanistan vize uygulamasında kapıda vize uygulaması başlatarak bu işlemleri de kısa sürede çözüme ulaştırmıştır. Ancak hiç bu işlemler ile uğraşmak istemezseniz gemi turlarını tercih ediniz. Çünkü gemi turlarında ülkemiz vatandaşlarına vize uygulamasını sıkıntı yapmadan giriş sağlanmaktadır.

  Ülkemizden en çok tur Sakız adası, Midilli, Rodos, Kos ve Samos adalarına düzenlenmektedir. Düzenlenen bu turlar ile birkaç sonra Yunan adalarına ulaşmış olmaktasınız.

  Hangi Adalar Mutlaka Görülmeli?

  Daha önce Yunanistan’a gidenlerin Yunan adaları gezi yorumları dikkate alındığı zaman on adet ada oldukça beğenilmiş ve çok güzel olduklarından söz edilmiştir. Ancak bu on adadan dördü için maalesef vize uygulaması söz konusu diğerleri için ise gemi turları ve Schengen vizesi ile vizesiz geçiş yapılabilinmektedir.

  Sakız Adası, Yunanistan’da bulunan beşinci büyük adadır. Sakız ağaçları, doğası, plajı tarihi mekânları ile en çok ziyaret edilen adaların başında gelmektedir. Bu daya bir defa gidenler tekrar gitmeyi tercih etmektedirler,

  Rodos, Marmaris tatiliz sırasında düzenlenen turlar ile kolayca gidebileceğiniz adalardan biridir. Tapınakları, plajı, Türk esintilerini barındıran bu ada turistlerin farklı aktiviteler ile başını döndürmektedir.

  Midilli, küçük balıkçı köylerinden oluşan ada denizinin çok temiz olması ile dikkat çekmektedir.

  Mykonos, Girit, Santoroni, Thassos, Zakintos, Paros ve Symi, Kos, Samos gibi adalar en çok ilgi gören adalardandır. Vize bilgisini edindikten sonra vizesiz olanlara rahatlıkla ve ucuz bir şekilde gidebilmektesiniz.

  Yunan Adaları Gezi yorumları

  Turistlerin Yunan adaları gezi yorumları denizinin çok temiz olduğu, tarihi dokuları ve ormanların çok güzel olduğu yönündedir. Farklı aktivitelerin olduğu, yemeklerinin çok güzel olduğu ve bu adalarda Türk yemeklerine çok yakın lezzetler olduğu ve mutlaka görülmesi gerektiği yönündedir.

  CEVAP VER
  Please enter your comment!
  Please enter your name here